Kiedy powstaje najwięcej młóta?
Powstawanie młóta jest nierozerwalnie związane z produkcją piwa, w końcu jest ono odpadem tego procesu. Chcąc więc odpowiedzieć na pytanie, kiedy młóto browarnicze jest najłatwiej dostępne, należy przyjrzeć się, w jakim okresie browary działają na najwyższych obrotach. Branżę piwną w Polsce można określić jako sezonową, dlatego że najwięcej produktów tego rodzaju spożywa się latem. To pora upałów, grillów i przyjęć w ogrodzie, czyli czasu, do którego orzeźwiające, zimne piwo pasuje najlepiej.
Letnie miesiące także z innego powodu są okresem, w którym produkcja piwa jest największa. Ma to związek ze zbiorami zboża, czyli surowca niezbędnego do wyprodukowania złotego trunku. W tym czasie jest ono najtańsze i najłatwiej dostępne, co ma duże znaczenia dla oszczędności produkcji. Wobec tego również wysłodziny browarniane są łatwe do zdobycia – zarówno z dużych, jak i mniejszych, lokalnych browarów.
Czy trudno kupić młóto zimą?
Powyższe rozważania mogą doprowadzić do wniosku, że zimą trudno jest dostać świeże młóto browarniane. Na szczęście nie jest to wcale tak oczywiste. Browary, zwłaszcza duże, produkujące ogólnopolskie marki, nie mogą pozwolić sobie na przestój w produkcji. Piwo wytwarzane jest więc przez cały rok, a zatem dostępne są również wysłodziny.
Zdobycie młóta w okresie zimowym wcale nie musi być trudne. Najlepiej w takim przypadku skorzystać z usług dystrybutorów, w tym również z usług firmy Domino. To najłatwiejsza droga do uzyskania produktu doskonałej jakości. Takie firmy współpracują z dużymi browarami i mogą dostarczać młóto przez cały rok. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z młóta suszonego, które zostało wytworzone w okresie największej dostępności świeżego produktu, a dzięki suszeniu lepiej się przechowuje. Mimo wszystko nie warto zwlekać z zakupem młóta i zadbać o to wtedy, kiedy jego dostępność jest najlepsza.